TESTFÓRUM

TESTFÓRUM je recenzovaný odborný časopis vydávaný od roku 2010 pracovní skupinou při Českomoravské psychologické společnosti a Katedrou psychologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity (ISSN 1805-9147). V současnosti vychází dvakrát ročně.

Věnuje se exluzivně teorii a praxi psychodiagnostiky, otázkám kvality testů a dotazníků, teoretickým i praktickým otázkám psychometriky a i širším odborným debatám na tato témata.

Každé číslo časopisu je vždy věnované konkrétní skupině testových nebo dotazníkových metod. Jádro čísla časopisu je tvořeno několika recenzemi metod, které budou doprovázeny články obecnějšího charakteru věnujícími se širším souvislostem používání diskutovaných metod. Odborné příspěvky jsou v anonymním procesu recenzované dvěma nezávislými recenzenty, diskuzní příspěvky procházejí pouze interním recenzním řízením.

Veškerý obsah Testfóra je bezplatný a je určený zejména odborné veřejnosti z řad psychologů, psychoterapeutů a všech dalších, kteří v různém rozsahu využívají psychodiagnostické metody, nebo se jimi záměrně zabývají.


Aktuální informace

 

Vychází nové číslo časopisu Testfórum!

 
V tomto čísle se můžete těšit na celkem čtyři recenze psychodiagnostických testů a dva články přinášející nová normativní data.  
Publikováno: 2018-11-23
 

Právě vyšlo 10. číslo časopisu Testfórum!

 
Je tomu již osm let, co Tomáš Urbánek, Standa Ježek, Honza Mareš a Honza Širůček celý „testfórový“ projekt spustili. Za tu dobu jsme stihli vydat deset čísel časopisu, poslední z nich právě dnes. Jednotlivé texty naleznete v obsahu níže. Pěkné čtení!  
Publikováno: 2018-01-29
 

Pozvánka na konferenci Psychologická diagnostika Brno 2017

 
Ve dnech 23.-24. 11. 2017 se uskuteční již čtvrtý ročník konference o psychologickém testování. Hlavním pořadatelem je katedra psychologie a IVDMR FSS MU. Více informací naleznete na stránkách konference.  
Publikováno: 2017-10-27
 
Archiv aktualit

No 11 (2018)

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

po delší, téměř roční odmlce opět vychází nové číslo časopisu Testfórum. Doufáme, že touto zprávou potěšíme všechny, kteří se zajímají o psychometrickou problematiku a lokální psychodiagnostické nástroje. Aktuální číslo, které vám nyní představujeme, je obsahem bohaté zvláště na recenze psychologických testů. Za tuto skutečnost částečně vděčíme i finanční podpoře tvorby vybraných recenzí ze strany Národního výzkumu pro vzdělávání.

V tomto čísle na vás čekají celkem čtyři recenze testů. Kromě nich zde mohou čtenáři nalézt i dva články, které představují dosud neexistující české normy pro praktické použití Testu cesty (TMT) a Zkoušek čtenářských dovedností na populaci žáků základních a středních škol.

Plný text editorialu si stáhnete níže v obsahu čísla.

Obsah

Editorial jedenáctého čísla PDF
Jaroslav Gottfried i-ii

Články

Test cesty: Normativní česká data pro žáky 9. tříd ZŠ až 4. ročníků SŠ PDF
Hana Sokolová, Hynek Cígler 1-20
Zkoušky čtenářských dovedností: Normativní česká data pro studenty 9. tříd ZŠ a 1. ročníků SŠ PDF
Hana Sokolová, Hynek Cígler 21-36

Recenze testů

Adaptivní maticový test - recenze metody PDF
Adam Ťápal, Vít Gabrhel 37-42
Wechslerova zkrácená paměťová škála - recenze metody PDF
Renata Hlavová, Anna Marie Rosická 43-48
Snijders-Oomen neverbální inteligenční test - recenze metody PDF
Edita Chvojková, Štěpán Postulka, Tereza Horáková 49-56
Paměťový test učení - recenze metody PDF
Jolana Stehlíková 57-64Tento projekt je spolufinancován Evropským fondem a státním rozpočtem České republikyTESTFÓRUM: Časopis pro psychologickou diagnostiku
Pracovní skupina ČMPS pro psychologickou diagnostiku
a Katedra psychologie FSS MU
ISSN: 1805-9147